Сьогодні 04 Жовтня 2015 року, 06:12
Зробити стартовою сторінкою

 


 
 

      


 

  

    

 


 

 

 

 

До розділуЮрій Єхануров: Інтерв'ю радіо «Ера».


12:39, 30 Листопада

Ярина ЛАЗЬКО: Наш гість – колишній прем’єр-міністр України, колишній міністр оборони Юрій Єхануров.
Цими днями в Україні не спокійно. Сьогодні тисячі людей зібралися біля стін Кабміну з протестами виплатити законні пенсії та соціальні надбавки. Втім, локальні мітинги відбуваються по всій Україні. Мітингують ліквідатори Чорнобильської аварії, учасники бойових дій в Афганістані, діти війни, підприємці, представники інших громадських організацій. Донецькі мітингувальники навіть закликали сьогодні виходити на акції протесту представників всіх регіонів. Втім, чітко і зрозуміло дали пояснення у Кабінеті Міністрів України. Хоча пенсії чорнобильцям і піднімають до 5 тис., але грошей в Державному бюджеті немає. Ці акції зможуть перерости у щось більш серйозне: загальнонаціональні мітинги, страйк, бунт, революцію?

Юрій ЄХАНУРОВ: За останні 10 років, напевно, вперше ці протести носять суто економічний характер. Туди політиків не дуже допускають. Вимоги – не політичні, а економічні. Це серйозне явище, якого в нас ще не було. Раніше політики очолювали таке. Давно вже треба було навести якийсь лад в нашому соціальному господарстві з точки зору пільг. Це почали незграбно цього року, сколихнули пенсіонерів, пільговиків. В першу чергу, дуже непопулярний захід, який треба зараз здійснити, щоб розрядити обстановку – це монетизація пільг. Діюча система пільг в натуральному вигляді призводить до того, що в цьому господарстві немає порядку і не зрозуміло, кому чого скільки платити. Наприклад, пільгами на проїзд в місті користуються, а в селі не можуть скористатися. Наяву ми бачимо таку соціальну несправедливість. Тому треба вирахувати і виписати ці пільги в реальних межах Бюджету, який ми маємо.

Ярина ЛАЗЬКО: Ви очолювали Кабмін. В нас сьогодні більше 2 млн. ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Скільки реально тих людей, які можуть користуватися пільгами, а не ті, які «примазалися»?
Юрій ЄХАНУРОВ: Я був керуючим тресту на той момент. І бетону з нашого тресту там тільки 33,5 тис. кубів лежить. Тоді було набагато менше. В нас учасник бойових дій – злітав в Косово, зранку до вечора побув і маєш статус. Так і дуже багато таки[, які примазалися. Непомірні зобов’язання взяті, вони є, і суд це визначає. Наскільки я знаю, що є явно завищені рішення судів. І тому зараз буде та штовханина, яка нічого доброго не дасть.

Ярина ЛАЗЬКО: Як бути у випадку, коли в нас є певна категорія соціально активних людей, які добиваються своїх прав, які пишуть позовні заяви до судів, а є пасивні, які щось чекають. Що робити тим, хто не вміє цього робити?
Юрій ЄХАНУРОВ: Чому раптом сьогодні всі вони пішли? Раніше теж не виплачували. Треба вести діалог з суспільством, вести діалог з громадськими організаціями. Треба вести діалог з людьми, а не вважати, що силою можна розігнати. Сьогодні знову були прецеденти. Сила на силу нічого не вирішить. Тому треба вести мову про те, що у суспільстві має бути діалог.

Ярина ЛАЗЬКО: Діалог ведеться таким чином. Грошей на виплату чорнобильцям немає. Але в той же час Кабмін збільшив на 6,5 млн. грн. видатки на діяльність президента, його адміністрації та інших державних органів. Крім того, Верховна рада закупила ноутбуки для депутатів на суму 5,5 млн. грн. На це гроші в Бюджеті знаходяться. Грошей для пільговиків немає.
Юрій ЄХАНУРОВ: Я не знаю, чи є депутат, в якого немає власного ноутбуку. Якби був діалог, заміри настроїв в суспільстві, то напевно, таких би кроків не робили. Треба відчувати депутатам, що зараз робиться в суспільстві. Потім, чисто закон самозбереження. Залишилося менше року до виборів, а Ви що робите? Має бути роз’яснення кожного рішення, куди йдуть народні гроші.

Ярина ЛАЗЬКО: Ці акції симптоматично появилися саме з Донецька. Чи не здається Вам, що за цими акціями ховається чиясь «сильна рука», що ця акція чітко спланована, організована та прорахована наперед?
Юрій ЄХАНУРОВ: Якщо було прораховано, то хтось же був ініціатором. Не думаю, що вони так організовані, щоб піти самім. Але це було на першому етапі. А зараз це вже трошки серйозніше розширюється. Дуже симптоматично, що зараз інші регіони України піднімаються. Тепер схід і захід разом з зовсім іншими лозунгами. Кажуть про те, що ніщо так не об’єднує, як спільна ненависть до чогось. Зараз на цьому українці почали чути один одного. Прикро, що це відбувається. Прикро, що все-таки урядовці не ведуть серйозної розмови зараз. Правда, я не впевнений, що лідер об’єднання завжди відображає корінні інтереси. Без політиків ці мітинги не можуть перерости в загальнонаціональний страйк, тому що це технологія, робота, координація тощо. Мені цікаво, яка політична сила захоче очолити цей рух. Крім того одного депутата, якого вже викинули кілька разів. Я думаю, що будуть політичні сили, які захочуть. В принципі, там мали б бути комуністи. Вони б мали це очолити. А оскільки вони – влада, то їм якось не зручно виступати самим проти себе.

Ярина ЛАЗЬКО: І у них є рейтинг, за яким вони сьогодні проходять в Верховну Раду. Коаліція учасників Помаранчевої революції заявляє, що 1 грудня розпочинається безстрокова кампанія «За звільнення України та поновлення незалежності». Ця група людей могла б очолити цей рух?
Юрій ЄХАНУРОВ: Якщо говорити про систему, то є авторитарна влада. Якщо взяти всіх інших і вважати їх опозицією, то є авторитарна опозиція та опозиція, яку можна було б назвати демократичною чи альтернативою. В опозиції дуже багато таких самих авторитарних людей. Вони точно так би правили, якби вони були сьогодні у владі. Це просто зміна прізвищ, костюмів. Тому що обирали не тому, що були програми, а тому, хто як одягнений, яку фірму носить.

Ярина ЛАЗЬКО: Багато хто називає голосування у Верховній Раді, коли депутати від опозиції проголосували за той закон про вибори народних депутатів, як грім серед ясного неба. Для Вас було несподіванкою те, що опозиція об’єдналася з представниками більшості у питанні правил проведення виборів?
Юрій ЄХАНУРОВ: Політик – скотина, дуже прагматична. Тому будь-які домовленості просто викинули, коли побачили, що їм це вигідно. Кожен рятував себе. Проголосувало 366 депутатів. Тобто це Партія Регіонів, БЮТ і та частина, яка думає, що вони пройдуть з політичними силами з рейтингом понад 5% - вони з задоволенням проголосували. Я не зовсім зрозумів комуністів. Я думаю, що їм пообіцяли, що їм допоможуть. Протестні настрої в світі і в Україні такі, що цілком можливо, що їх пронесе. Тому 366 голосів – це багато. Якщо реально говорити про те, що відбулося, то це було просто банальне рятування власної шкіри. Вони вирішили, що вони поділять потім український світ на двох, на трьох.

Ярина ЛАЗЬКО: Українська політика – жорстка штука. І дуже часто одна сторона не дотримується тих зобов’язань, які давала. Тому депутати від опозиції дуже ризикували?
Юрій ЄХАНУРОВ: Як правило, не дотримується. Я не думаю, що ризикували. Кожен сподівається на ті бонуси, які будуть від того, що наберуть дрібні політичні сили, і відтак вони зможуть провести трохи більше депутатів по спискам.

Ярина ЛАЗЬКО: Опозиціонери, які голосували за закон про вибори називали це голосування перемогою та компромісом. Вони говорили, що компроміс полягає в тому, що у тексті документу пішли на зустріч у процедурних питаннях: формування виборчих комісій, неможливість зняття кандидатів-мажоритарників. Ці пункти дійсно унеможливлять фальсифікацію виборів? Чи це блеф?
Юрій ЄХАНУРОВ: Те, що це виписано, то виписано воно непогано. Але це при умові, що всіх цих правил будуть дотримуватися, що комісії, які сформовані альтернативними силами, будуть дійсно представляти ці сили, і не будуть перехоплені іншою політичною силою.

Ярина ЛАЗЬКО: Серед мажоритарників, зазвичай, дуже значна міграція відбувається під час парламентських засідань.
Юрій ЄХАНУРОВ: Буде дуже цікава тема: скільки народних депутатів, які будуть йти на мажоритарних округах, будуть позапартійними. Я не думаю, що сьогодні назва політичної партії для мажоритарника може бути плюсом. Бо мажоритарник – це людина, яка має відображати та боротися за інтереси свого округу. Я – колишній мажоритарник. Я до цих пір відчуваю свою відповідальність. Ти даєш зобов’язання конкретній людині. І кожного разу на прийом, який ти зобов’язаний проводити, приходить до тебе до 50 людей. Кожен зі своєю конкретною біллю. І ти працюєш на округ. А якщо політичні боси домовляться між собою та призначать людей на округи, то хіба це буде краще?

Ярина ЛАЗЬКО: 22 жовтня Ви пообіцяли вийти з партії «Наша Україна», якщо партія не дослухається Ваших пропозицій у питанні формування спільної коаліції з БЮТ.
Юрій ЄХАНУРОВ: Коаліції немає. І Слава Богу.

Ярина ЛАЗЬКО: Вчорашня заява Арсенія Яценюка, що опозиція об’єдналася, що вона єдина та монолітна, що буде сформований єдиний список мажоритарників – чи не є це якраз тим поділом політичними босами округів? Немає сенсу цього робити?
Юрій ЄХАНУРОВ: Це поділ. Є різна опозиція. Кличко зробив заяву, що він не буде приймати участі в цих речах. Дуже хотілося б, щоб було якесь узгодження. Але якщо мова йде про популістів, авторитарних людей, то як з ними разом будувати політичне майбутнє? Я маю на увазі тих, що недавно були при владі.

Ярина ЛАЗЬКО: Як розцінювати заяву Яценюка: «Хто не з нами, той – з Партією Регіонів»? Це образило деякі політичні сили, як до останнього часу теж вважали себе учасниками Комітету Опору диктатурі. Вони суперечать, що вони не з партією Регіонів, але вони не хочуть брати участь у поділі політичних босів.
Юрій ЄХАНУРОВ: Деякі люди роблять заяви гаряче. Зараз будуть йти розмови, але потім дійдуть до того, що дуже важко домовлятися по конкретному округу. Я знаю практику, як це важко було робити в блоках. Навіть в єдиному блоці важко поділити мажоритарників. А зробити це в умовах, коли це різні політичні партії, самостійні, буде дуже непросто. Про це вже не раз говорили ще півроку тому. Зараз це стає все більше гаряче.

Ярина ЛАЗЬКО: Ваші політичні амбіції. Ви збираєтеся повертатися у велику політику, балотуватися у Верховну Раду?
Юрій ЄХАНУРОВ: Я ще остаточно не вирішив це питання. Я не бачу поки що потреби 5-тий раз йти в парламент. Поки я в команді не обговорив ці питання зі своїми колегами, я якесь рішення не буду називати.

Ярина ЛАЗЬКО: У Вас залишилося ображення на Комітет Опору диктатурі, коли вони закликали Вас вийти з партії «Наша Україна» після того, як Ви з Віктором Ющенко давали свідчення проти Юлії Тимошенко?
Юрій ЄХАНУРОВ: Це пропонували члени інших партій. Вибачте, яке їх «собаче діло»? Що це питання опору одній диктатурі за те, щоб прийшла інша диктатура? На останніх виборах альтернативи не було.

Ярина ЛАЗЬКО: Що робити для того, щоб була альтернатива? Те, що Ви зараз говорите, означає, що в нас вибори без виборів.
Юрій ЄХАНУРОВ: Менше зло обираємо.

Ярина ЛАЗЬКО: Обираємо чи нам призначають?
Юрій ЄХАНУРОВ: Якщо ми говоримо про мажоритарників, то спроба скоординувати дії. Якщо це буде єдиний демократичний список, якщо це буде конкурс програм, якщо буде проведено праймериз, тоді дійсно демократична процедура. Але якщо це буде призначений з центру кадр, то це не те.

Ярина ЛАЗЬКО: Начебто, домовилися вже в опозиції про формування єдиних мажоритарних списків.
Юрій ЄХАНУРОВ: Скоріше, висловили намір домовитися.

Ярина ЛАЗЬКО: Тобто Ви вважаєте, що єдиної опозиції на сьогодні немає? І це все декларативні гасла?
Юрій ЄХАНУРОВ: Дивлячись про що ми говоримо. Якщо мова йде про окремі округи, то ще ніхто не знає, в кого є які кандидати. Дуже важко буде втілити наміри. Я знаю, що Валентин Олександрович Наливайченко цим займається вже півроку. Весь час ходить, розмовляє. Дехто там киває. Зрозуміло, дехто там вважають себе великими. Я маю на увазі «БЮТ» та «Фронт змін». Це люди, які зараз вважаються фаворитами. Я маю на увазі, що в них є розуміння, що вони проходять.

Ярина ЛАЗЬКО: Ще багато чого може змінитися.
Юрій ЄХАНУРОВ: Може, тому що дуже вже нерівномірно. Дорожка до виборів буде перервана Євро-2012. Треба якось будувати стратегію виборів у зв’язку з цим, що будуть літні канікули. Потім буде шалена боротьба.

Ярина ЛАЗЬКО: Чи можна взагалі говорити, що буде єдиний список за партійною системою? Чи можна говорити про злиття деяких сил?
Юрій ЄХАНУРОВ: Я думаю, що деякі політичні сили будуть зливатися. Наскільки я знаю, наша лівиця на чолі з Соціалістичною партією проводить досить велику роботу. Дійсно, люди практично працюють. Всі інші поки що заявляють про наміри і думають, що в них дуже багато часу. Чи допоможе це? Знаєте, нуль плюс одна десята багато не дає. Але ж це не значить, що виборець піде за цим і що він каже, що він хоче саме за представника цієї партії. Навіть якщо об’єднана опозиція скаже, що сюди вони дають цього представника такої партії, а виборці можуть сказати, що цього вони не хочуть обирати. І вони проголосують зовсім інакше. Тому своєрідний праймериз треба робити. Якщо ми кажемо про однакові правила гри для всіх членів суспільства, а в Україні головне – демократія, то цю демократію треба продемонструвати. В першу чергу, цим опозиційним силам.

Ярина ЛАЗЬКО: В нас зараз знаходяться на вагах авторитарна влада і демократичне суспільство. Що сьогодні переважає чи не можна порівнювати?
Юрій ЄХАНУРОВ: Авторитарні тенденції в Україні переважають. Дуже багато людей, які дуже хотіли сильної руки, зараз отримали «повні груди, щоб не було чим дихати».

Ярина ЛАЗЬКО: Коли ми отримали авторитаризм?
Юрій ЄХАНУРОВ: Поступово. Коли поїхала назад Конституція. До цього можна по-різному відноситися. Дуже багато людей, які хотіли, нарешті, влади. Ось є влада. Є конкретні відповідальні, і знову не подобаються. Значить, демократія має таке коріння і такі відповіді для суспільства, що вона таки краща.

Ярина ЛАЗЬКО: Хто може повернути все назад?
Юрій ЄХАНУРОВ: Тільки народ. Члени комісій, виборці – це живі люди. Ким вони будуть на виборах: бидлом, найнятими працівниками, якім платять гроші - або вони будуть в одній політичній силі, які перекуплені іншою політичною силою, бо дадуть на 10 грн. більше. Це реалії життя, бо ми, українці, саме такими і є. І тому треба вживати те, що ми маємо.

Ярина ЛАЗЬКО: Ви маєте на увазі під виборцем наступні вибори чи загальні акції протесту?
Юрій ЄХАНУРОВ: Загальні акції протесту – це не виборці. Це тло, на якому розгортається можливий початок виборчої кампанії, бо закон про вибори ще не підписаний.
СЛУХАЧ: Александр, Харьков. Я Вас очень уважаю, как человека. Причина – политические партии и политики. Хитроумные собираются с одной задачей: заставить работать на себя все население. Так же само любой депутат. Если он – богатый, то он будет бросать какие-то подачки, чтобы сидеть у власти, принимать свои законы. Что делать? Я считаю, что нужно равное представительство всех слоев населения в парламенте. В лотерейном порядке пенсионеры, рабочие, селяне. Создание антипрофсоюзов. Люди должны знать, сколько стоит родиться, учиться и умереть. Знать, какая их зарплата. Зарплата – это откаты, взятки.
Юрій ЄХАНУРОВ: Мова йде про громадянське суспільство. Про його становлення говорив Олександр. Про те, що треба об’єднуватися, що в нас немає нормальних профспілок, що це пострадянські профспілки, які борються за своє багатство, статки, які дещо залишилися від колишніх профспілок. Немає відображення інтересів конкретних громадян, різних груп.

Ярина ЛАЗЬКО: Україна і українці готові сьогодні до побудови громадянського суспільства?
Юрій ЄХАНУРОВ: Воно активно будується. Люди об’єднуються. Але ми дуже повільно розвиваємося. Проте в Україні демократичний напрямок думок населення дуже сильний.

Ярина ЛАЗЬКО: Скільки реально депутатів працюють в парламенті, законотворчою роботою? Депутати кажуть, що приблизно 40. Що роблять інші? Навіщо нам 450 депутатів, якщо багатьох з них ми, в принципі, ніколи не бачимо в парламенті? В багатьох з них завжди голосують картки без їхньої присутності. Можливо, сама система нашої влади зараз недосконала і потребує переосмислення і перебудови?
Юрій ЄХАНУРОВ: Те, що працюють 40 депутатів, то в кожному комітеті працює двоє-троє осіб. Це дійсно так є. Хоча часом буває, бо все залежить від того, який період проходить. Але 450 депутатів – це несуттєва тема. Ми моделювали ситуацію з 300 депутатами. І воно було б якраз. В парламенті мають бути, в основному, юристи і фахівці по окремим напрямкам. Багатим людям треба наймати ці політичні сили, платити їм, щоб вони відображали їх інтереси, як класу чи верстви населення. Лобіювати – це нормальна справа. У всьому світі лобіюють, і в нас цим займаються. Від цього не треба відмовлятися. Це реальні речі. Якщо сьогодні хтось хоче, щоб був введений закон на ввезення автомобілів саме так, то яка різниця. Різниця в тому, що людина повинна сидіти в залі та в комітеті. Основна робота ведеться в комітеті. Голова комітету постійно шукає людей, хто б сів та вів конкретний законопроект. Дуже непросто.

Ярина ЛАЗЬКО: Хто і як може контролювати депутатську роботу та депутатську діяльність? В нас немає сьогодні такого пункту у виборчому законодавстві, у регламенті, у Конституції, щоб виборці могли відкликати свого депутата. Коли з’явиться така можливість у виборців?
Юрій ЄХАНУРОВ: В тому, що депутати не працюють та не хочуть працювати, в принципі, ми всі винні. Бо ми це з’їдаємо та допускаємо. Ми йому дозволяємо та вдруге обираємо його народним депутатом. Якби ми хотіли дійсно перебудувати суспільство, то ми не будемо голосувати за список партії, якщо в першій десятці не будуть люди, які умовно не володіють англійською мовою, старше 50 років – і так цілий набір чеснот. Якщо ми хочемо оновити український політикум, нам набридли, то давайте говорити про якісь формальні речі. Давайте говорити, що якщо ця політична сила набере традиційних людей, то за них голосувати не будемо. Ми говоримо про зміну політичних еліт, щоб рухатися далі. Не такі вже дурні були італійці, коли в них після війни змінилося 47 урядів за 30 років. Це значить було перезавантаження. З одного боку, це дуже погано через великі витрати. Але, коли суспільство має країну, якій тільки 20 років. Треба швидше перезавантажуватися та ставити формальні вимоги.
СЛУХАЧ: Николай, Луганск. Я – чернобылец. Сделал 27 выездов на станцию, но не имею инвалида, потому что не имею денег. Когда-то к нам в город в 1998 году приезжал Яворивский, и я хотел попросить его помочь мне достать справку, что я был в Чернобыле, через воинскую часть, а он не понял моего вопроса и ответил, что если мне нужна группа – то 1000 дол. Поэтому Вы это все знали, Вы только закрывали глаза и попустили этих чернобыльцев, что их наплодилось тысячи. А я получаю обыкновенную трудовую пенсию.
Юрій ЄХАНУРОВ: Треба звернутися до архіву Міністерства оборони. Якщо Микола Іванович знає номер військової частини, то це можливо відновити, якщо він там табелювався.

Ярина ЛАЗЬКО: У питанні інтеграції куди ми більше дивимось? Де буде президент 19 грудня і де він має бути?
Юрій ЄХАНУРОВ: Росія діє стратегічно, програючи тактично та умовно. Вони добре мостять ситуацію, щоб ми туди вляпалися. Наш шлях – в Європу. Про це також говорив президент. Але ми йдемо якось дивно з повернутою назад головою. Дуже хотілося б, щоб ми колись парафували ці документи. Я так розумію, що технічно ми поки що не готові. Це величезні фоліанти, які треба обробити. Ви не уявляєте собі, яка велика бюрократична процедура – вся ця робота, яку треба виконати.

Ярина ЛАЗЬКО: Ще кілька місяців тому Костянтин Грищенко говорив, що Угода про асоціацію на 95% готова до парафування.
Юрій ЄХАНУРОВ: Кожного політика та посадовця треба питати: що він має на увазі? Як міністр, він вирішив питання на 95%. Але для того щоб підписати та парафувати, то потрібно багато технічних рішень.

Ярина ЛАЗЬКО: Отже, саме ці технічні фактори а не питання фактору Тимошенко та інших опозиціонерів?
Юрій ЄХАНУРОВ: Те, що технічно є проблеми, які завжди можна виставити, як основні. Політики підписали б все, якби не було ніяких проблем. Але проблеми виникли, і от вони їх називають.
СЛУХАЧ: Работает всего 40 депутатов из 450. Как заставить их работать или их проконтролировать? Я вижу, как в прямом эфире голосуют не своими карточками. Как я могу повлиять, чтобы они этого не делали? Кто может наказать за это? Прокуратура? Так это по телевизору видят миллионы жителей.
Юрій ЄХАНУРОВ: Давайте вместе думать, будем ли мы голосовать за политические силы, где хуже всех люди приходят и работают в парламенте. Этот учет уже хорошо поставлен в Верховном Совете.
СЛУХАЧ: Андрій. Зараз можна як завгодно критикувати ситуацію в країні, але фактично її основи були закладені впродовж президентства Ющенка. Під час його каденції певний час Ви були прем’єр-міністром країни. Що заважало Вам тоді при владі зробити вагомі та якісні зміни в державному управлінні?

Ярина ЛАЗЬКО: Ви з себе особисто не скидаєте провини за те, що сьогодні є у державі?
Юрій ЄХАНУРОВ: В серпні 2005 року економіка вже так вниз летіла, що вперше з 2000 року показники за серпень поточного року були меншими ніж за серпень попереднього. Моєму уряду вдалося зупинити негативну ситуацію. Коли я передавав справи Віктору Федоровичу Януковичу, то зростання економіки було тоді 5,2%. І далі тенденція до зростання продовжувалася аж до 2008 року, поки знову прийшла непрофесійна людина, яка «посадила» економіку остаточно. В чому моя вина і в чому я каюся? В тому, що я одного разу проголосував за прем’єр-міністра.

Роздрукувати цей матеріал

14:11, 19 Лютого


19:56, 24 Серпня


19:49, 24 Серпня


19:45, 24 Серпня

 
 
19:42, 24 Серпня


19:34, 24 Серпня


19:24, 24 Серпня


19:16, 24 Серпня


18:32, 23 Серпня


18:01, 23 Серпня


17:43, 23 Серпня


13:54, 23 Травня

 
Дивитись новини по регіонах
11:50, 10 Серпня

Україна рухається до найглибшої економічної кризи за 24 роки.


18:53, 24 Червня

Виктор Ющенко: "Запад предал Украину"


17:11, 20 Травня

Интервью с Ющенко: если в городе нет электричества, не платят зарплату и слышны взрывы, это пришел "русский мир"


17:07, 20 Травня

Третій Президент України Віктор Ющенко разом з Nizami Ganjavi International Center напередодні Ризького саміту Східного Партенрства ЕС провів зустріч з Президентом Латвії Андрісом Берзіньшом. Латвія головує в Раді ЄС.


21:13, 22 Березня

Віктор Ющенко вручив нагороду рейтингу «Людина року» Вахтангу Кікабідзе


21:06, 22 Березня

Міжнародна військова допомога Україні має бути багаторічною програмою ленд-лізу-Віктор ЮщенкоПрезентація автобіографічної книжки Президента України (2005-2010 рр.) Віктора Ющенка «Недержавні таємниці» у м.Львів
6 фото